Bugun shu munosabat bilan poytaxtimiz — Toshkent shahridagi Yoshlar ijod saroyida Respublika ixtisoslashtirilgan san’at maktab-internati hamda qator tashkilotlar hamkorligida qo‘shma xayriya ijodiy ko‘rgazma tashkil qilindi.
Tadbir RISMIning rassomlik bo‘limi ustozlari — Mohira Raxmatjonova va Azizaxon Shoymurodova tashabbusi bilan o‘tkazildi.
Ko‘rgazmadan ko‘zda tutilgan maqsad — onkologik kasallikka chalingan bolalarni ijtimoiy hayotga faol jalb etish, ular uchun teng imkoniyatlar yaratish va jamiyatda bag‘rikenglik hamda insonparvarlik tamoyillarini mustahkamlashdan iborat.
Ko‘rgazma doirasida bolalarning ijodiy ishlari namoyish etildi hamda xayriya savdosidan tushgan mablag‘lar ularning ta’limi va ijodiy rivoji uchun yo‘naltirildi.

Сегодня по этому случаю в столице — городе Ташкент, во Дворец творчества молодежи, совместно с Республиканской специализированной школой-интернатом искусств и рядом организаций была организована благотворительная творческая выставка.
Мероприятие прошло по инициативе преподавателей отделения живописи — Мохира Рахматжонова и Азизахон Шоймуродова.
Главная цель выставки — активное вовлечение детей, страдающих онкологическими заболеваниями, в общественную жизнь, создание для них равных возможностей, а также укрепление в обществе принципов толерантности и гуманизма.
В рамках выставки были представлены творческие работы детей, а средства, вырученные от благотворительной продажи, направлены на их обучение и творческое развитие.