Rektor L’Aquila sanʼat akademiyasi faoliyati, o‘quv jarayoni, shuningdek, mazkur akademiya bilan MRDI hamkorligida “ItARTS” granti doirasida tashkil etilgan ko‘rgazma bilan tanishtirildi.
L’Aquila sanʼat akademiyasi va MRDI sohada ko‘p yillardan buyon samarali hamkorlik qilib kelmoqda. Mazkur hamkorlik aloqalarini yangi bosqichga olib chiqish maqsadida tomonlar o‘zaro hamkorlik memorandumini imzoladilar.
Bundan avval MRDI va Rim Tasviriy sanʼat universiteti (RUFA) o‘rtasida ham hamkorlik memorandumi imzolangan edi.
Tasviriy va amaliy sanʼat sohasida jahonda yetakchi o‘rinlardan birini egallab kelayotgan mamlakat bilan hamkorlikni yanada kengaytirish, taʼlim va ijodiy yo‘nalishdagi ilg‘or tajribalarni o‘rganish maqsadida tashkil etilgan Italiyaga xizmat safari MRDIning xalqaro nufuzini yanada mustahkamlash yo‘lidagi muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

Ректор Национального института живописи и дизайна имени Камолиддина Бехзода (MRDI) Омонулла Салихов в рамках рабочей поездки в Италию посетил Академию искусств Л’Акуила.
Ректор был ознакомлен с деятельностью и учебным процессом Академии искусств Л’Акуила, а также с выставкой, организованной совместно с MRDI в рамках гранта “ItARTS”.
Академия искусств Л’Акуила и MRDI сотрудничают в этой области уже много лет. С целью выхода сотрудничества на новый уровень стороны подписали совместный меморандум.
Ранее был подписан меморандум о сотрудничестве между MRDI и Римским университетом изящных искусств (RUFA).
Рабочая поездка в Италию, организованная с целью укрепления сотрудничества с ведущей страной в области изобразительного и прикладного искусства, а также изучения современного опыта в образовательной и творческой сферах, стала важным шагом на пути дальнейшего укрепления международного авторитета MRDI.