2025 yilning 5 may kuni soat 17:00da O‘zbekiston Badiiy Akademiyasi Ikuo Xirayama Xalqaro madaniyat karvon saroyining katta ko’rgazmalar zalida  rassom Rustam Bozorovning "HAYOT - KO'RINGANI KABI"  nomli shaxsiy ko'rgazmasining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Rustam Bozorov asarlaridagi gavjum, rang-barang bozor, ko‘cha manzaralari, to‘y-hashamlar, xalq sayillariga nazar tashlar ekansiz, bu mehmondo‘st “non shahri” muhiti saqlanib qolganiga, “do‘stlik va iliqlik poytaxti” aholisi mehmonlarini xushnud etishiga ishonasiz.
Ko‘rgazmada nafaqat turli janrdagi asarlar, balki yorug‘lik, go‘zallik va osoyishtalikka to‘la rang-barang manzaralar: yilning har faslida o‘ziga xos ko‘rkamlik baxsh etadigan  Chorvoq, dala-hovlilar,  tog‘lar tasvirlangan asarlar  ham namoyish etilmoqda. O`ylaymizki, rassom tomoshabinlarga o`z ichki dunyosini yetkazib bera olgan.

5 мая  2025 года в 17:00 в большом выставочном зале Международного караван-сарая культуры Икуо Хираямы Академии художеств Узбекистана, состоялась церемония открытия персональной выставки художника Рустама Базарова "ЖИЗНЬ, КАК ОНА ЕСТЬ".
В экспозиции выставки, открывшейся в стенах МКСК, представлено около 80 работ автора, выполненных в бытовом жанре, а также в жанре портрета, пейзажа и натюрморта.
Значительное место в творчестве Рустама Базарова занимают картины, написанные им в бытовом жанре. Герои его картин - обычные горожане в различных жизненных ситуациях, будь то прогулка по улице Гагарина или “Бродвею”, встреча друзей, свидание влюблённых, народное гулянье или свадебное застолье.
В своих работах Рустам Базаров запечатлевает динамичную, постоянно меняющуюся городскую культуру, которая формируется под влиянием сложного переплетения прошлого и настоящего, традиций местных жителей и приезжих, глобальных трендов и народной культуры.