Toshkent Kimyo xalqaro universiteti hamda Respublika ixtisoslashtirilgan dizayn maktabi (RIDM) hamkorligida “Kelajak shaharsozlari” nomli ko‘rgazma tashkil etildi.
Ushbu ko‘rgazmada zamonaviy shaharsozlik, estetik dizayn va innovatsion muhandislik yechimlariga oid loyihalar taqdim etildi. Tadbir soha mutaxassislari va yosh tadqiqotchilarni bir nuqtaga jamladi.
Ko‘rgazma doirasida taqdim etilgan loyihalarda quyidagi yo‘nalishlar aks etdi:
Shaharsozlik standartlarini takomillashtirishga qaratilgan yangi avlod maketlari
Interyer dizayni sohasidagi kelajakka yo‘naltirilgan estetik va funksional g‘oyalar
Yosh mutaxassislarning landshaft dizayni va urbanizatsiya muammolariga bag‘ishlangan izlanishlari
“Kelajak shaharsozlari” ko‘rgazmasi nafaqat yutuqlarni sarhisob qilish, balki soha vakillari o‘rtasida professional tajriba almashish uchun muhim maydon vazifasini o‘tamoqda. Taqdim etilgan loyihalar zamonaviy shaharsozlikning istiqbolli qiyofasini belgilashda muhim ilmiy-amaliy ahamiyatga ega ekanligi e’tirof etildi.
Ko‘rgazmada faol ishtirok etgan RIDM soha mutaxassislari va yosh tadqiqotchilari tashkilotchilar tomonidan diplom bilan taqdirlandi.

Совместно с Ташкентским международным университетом химии и Республиканской специализированной школой дизайна (RIDM) была организована выставка под названием «Градостроители будущего».
На выставке были представлены проекты в области современного градостроительства, эстетического дизайна и инновационных инженерных решений, объединившие специалистов отрасли и молодых исследователей.
В представленных проектах отражены следующие направления:
Макеты нового поколения, направленные на совершенствование градостроительных стандартов
Эстетические и функциональные идеи в области дизайна интерьера, ориентированные на будущее
Исследования молодых специалистов, посвящённые ландшафтному дизайну и проблемам урбанизации
Выставка «Градостроители будущего» выполняет важную функцию не только подведения итогов достижений, но и обмена профессиональным опытом между представителями отрасли. Представленные проекты признаны имеющими значимое научно-практическое значение для формирования перспективного облика современного градостроительства.
Активные участники из RIDM — специалисты отрасли и молодые исследователи были награждены дипломами организаторов.