YOSh IJODKORLAR UCHUN YANA BIR TANLOV!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Madaniyat va sanʼat sohasini yanada rivojlantirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” 02.02.2022 yildagi PQ-112-son qaroriga asosan O‘zbekiston Badiiy akademiyasi taʼlim muassasalari o‘quvchilari o‘rtasida “Ranglar jilosida – ona diyor” rasmlar tanlovini eʼlon qiladi.
Tanlovda 7 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan yoshlar tasviriy sanʼat yo‘nalishi (rangtasvir, grafika, haykaltaroshlik) bo‘yicha yaratilgan ijodiy ishlari bilan ishtirok etishi mumkin.
Tanlov quyidagi yosh toifalari bo‘yicha o‘tkaziladi:
7 yoshdan 13 yoshgacha bo‘lgan yosh ijodkorlar;
14 yoshdan 17 yoshgacha bo‘lgan yosh ijodkorlar;
18 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan yosh ijodkorlar.
✔️Tanlovga bitta ishtirokchi tomonidan yaratilgan 1 (bir) dona ijodiy ish taqdim etiladi.
✔️Tanlov ikki bosqichda tashkil etiladi:
✔️ birinchi bosqich - viloyat bosqichi: 1-avgustdan 20-avgustga qadar Badiiy ijodkorlar uyushmasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyat bo‘limlari tomonidan tashkil etiladi;
✔️ ikkinchi bosqich - respublika bosqichi: sentabr oyida respublika Tashkiliy qo‘mitasi tomonidan o‘tkaziladi.
Tanlovda ishtirok etish istagini bildirgan yoshlar arizalari 2024-yilning e’lon qilingan kunidan boshlab 1-avgustga qadar Badiiy ijodkorlar uyushmasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyat bo‘limlari tomonidan qabul qilinadi.
Tanlovning respublika bosqichi uchun ijodiy ishlar tegishli hujjatlar bilan birgalikda joriy yilning 1-sentyabriga qadar Toshkent shahri, Yakkasaroy tumani, Yusuf Xos Xojib ko‘chasi,

Согласно постановлению Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по дальнейшему развитию сферы культуры и искусства» от 02.02.2022 № PQ-112, Академия художеств Узбекистана объявляет конкурс среди молодых художников  🎨«Родина в цвете красок».
⌛ В конкурсе могут принять участие молодые художники в возрасте от 7 до 30 лет со своими творческими работами в области изобразительного искусства (живопись, графика, скульптура).
Конкурс будет проводиться в следующих возрастных категориях:
юные художники от 7 до 13 лет;
юные художники от 14 до 17 лет;
молодые художники от 18 до 30 лет.
✔️Каждый участник должен представить одно творческое произведение.
✔️Конкурс проводится в два этапа:
✔️ первый этап – региональный этап: с 1 по 20 августа проводится региональными отделениями Союза художников Узбекистана;
✔️второй этап – республиканский: будет проведён в сентябре Республиканским оргкомитетом.
Заявки и работы молодых художников, изъявивших желание принять участие в конкурсе, будут приниматься областными отделениями Союза художников Узбекистана с даты объявления до 1 августа 2024 года.
Творческие работы республиканского этапа конкурса вместе с соответствующими документами необходимо представить до 1 сентября текущего года в Международный караван-сарай культуры Икуо Хираямы, расположенного по адресу: улица Юсуфа Хоса Ходжиба 37А, Яккасаройский район города Ташкента.
☎️Телефон: (71) 252-74-73
↖️ Телефон для дополнительной информации: (+99871) 232-06-75
↖️Положение (на узбекском)  и анкета конкурса (на русском) «Родина в цвете красок» представлены ниже.