O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 27-maydagi “Muzeylarda xizmatlar sohasini rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ–261-son qaroriga muvofiq, Kamoliddin Behzod nomidagi Sharq miniatyura san’ati muzeyi fondini noyob, tarixiy va yuqori badiiy qiymatga ega asarlar bilan boyitish maqsadida ijodkorlar, miniatyurachi rassomlar, xattotlar va kolleksionerlarni hamkorlikka taklif etadi.
Xarid qilinadigan asarlar
🎨 Badiiy bezakli qo‘lyozma kitoblarshams, unvon, zarvaraq va miniatyuralar bilan bezatilgan qo‘lyozmalar.
🖼 Original mualliflik ishlariSharq miniatyura san’ati an’analarini aks ettiruvchi ijodiy namunalar.
📜 Mashhur asarlardan olingan nusxalar — tarixiy va jahonga mashhur miniatyura durdonalarining professional darajada, asl o‘lchamda (1:1) ko‘chirilgan nusxalari.
Arizalar va asarlarni qabul qilish
📥 Taqdim etilgan asarlar sifati, texnikasi va badiiy saviyasi bo‘yicha komissiya a’zolari, jumladan ekspertlar va san’atshunoslar tomonidan baholanadi.
📍 Murojaat manzili: Kamoliddin Behzod nomidagi Sharq miniatyura san’ati muzeyi.
❗️ Eslatma: Qo‘shimcha ma’lumotlar, hujjat topshirish muddatlari va bog‘lanish telefonlarini muzey ma’muriyati orqali aniqlashtirishingiz mumkin.

На основании Постановления Президента Республики Узбекистан от 27 мая 2022 года № ПП-261 «О мерах по развитию сферы услуг в музеях» в целях пополнения фонда Музея искусства миниатюры Востока имени Камолиддина Бехзада уникальными, исторически значимыми и имеющими высокую художественную ценность экспонатами, приглашаем к сотрудничеству творческих деятелей, художников-миниатюристов, каллиграфов и коллекционеров.
Музей приобретает произведения по следующим направлениям:
😄 рукописные книги с художественным оформлением (декорированные шамсом, унваном, зарвараком и миниатюрами);
🎨 оригинальные авторские работы (творческие работы, отражающие традиции искусства восточной миниатюры);
📜 копии известных произведений (исторических и всемирно известных шедевров миниатюры, выполненные на профессиональном уровне в оригинальном размере (1:1).
📥 Прием заявок и произведений: Качество, техника исполнения и художественный уровень представляемых работ будут оцениваться членами комиссии (экспертами и искусствоведами).
🏛Адрес: здание Музея искусства миниатюры Востока имени Камолиддина Бехзада.
❗️ Примечание: Дополнительную информацию, сроки подачи документов и контактные телефоны можно уточнить в администрации музея.