2024-yilning 6-8-avgust kunlari  Ostona shahridagi Qozog‘iston Respublikasi Milliy muzeyida O‘zbekiston tasviriy va xalq amaliy sanʼati ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
➡️ Ko‘rgazmada O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasiga aʼzo 24 nafar rassomning 70 ta asari namoyish  etiladi.
➡️ Mazkur ko‘rgazma O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi, O‘zbekiston Badiiy akademiyasi, “Hunarmand” uyushmasi hamkorligida O‘zbekiston Respublikasining Qozog‘iston Respublikasidagi elchixonasi ko‘magida tashkil qilinmoqda.

С 6 по 8 августа 2024 года в Национальном музее Республики Казахстан в городе Астана состоится выставка изобразительного и народного прикладного искусства Узбекистана.
➡️ На выставке будут представлены 70 произведений искусства от 24 художников, являющихся членами Союза художников Узбекистана.
➡️ Эта выставка организована при содействии Министерства культуры Республики Узбекистан, Академии художеств Узбекистана, Ассоциация «Хунарманд» и при поддержке Посольства Республики Узбекистан в Республике Казахстан.